S25FL164K0XBHI020
Product Categories
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
S25FL164K0XBHI020
Supply Current - Max : 25 mA
Product Category : Flash Memory
Memory Type : NOR
Mounting Style : SMD/SMT
Supply Voltage - Max : 3.6 V
Memory Size : 64 Mbit
Packaging : Tray
Supply Voltage - Min : 2.7 V
Package / Case : BGA-24
Series : S25FL1-K
Interface Type : SPI
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Speed : 108 MHz
Manufacturer : Cypress Semiconductor
Description : Flash Memory 64M, 3.0V, 108Mhz Serial NOR Flash