DMC501010R
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors Bipolar (BJT) Bipolar Transistor Arrays
Current - Collector (Ic) (Max) : 100mA
Product Status : Discontinued at Digi-Key
Transistor Type : 2 NPN (Dual)
Mounting Type : Surface Mount
Frequency - Transition : 150MHz
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : -
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic : 300mV @ 10mA, 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 50V
Supplier Device Package : SMini5-F3-B
Mfr : Panasonic Electronic Components
Current - Collector Cutoff (Max) : 100µA
Power - Max : 150mW
Package / Case : 5-SMD, Flat Leads
Operating Temperature : 150°C (TJ)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce : 210 @ 2mA, 10V
Base Product Number : DMC50101
Description : TRANS 2NPN 50V 0.1A SMINI5
Contact Now
Bipolar (BJT) Transistor Array 2 NPN (Dual) 50V 100mA 150MHz 150mW Surface Mount SMini5-F3-B